Zdraví Global
Zdraví Global
Zdraví Global

Everest Ayurveda Chyawanprash - Zdravie a imunita 300 g bylinného džemu

Novinka

Everest Ayurveda Chyawanprash - Zdravie a imunita 300 g bylinného džemu Zväčšiť
Doplnok stravy. Chyawanprash je nutričné bylinný džem, ktorý je v systéme ájurvédského lekárstve považovaný pre svoje revitalizačné účinky za "elixír života".

7,32 € s DPH

Everest Ayurveda

Dostupnosť: Skladom

Je zložený z jedinečnej kombinácie bylín, ktoré svojimi antioxidačnými vlastnosťami prospievajú gastrointestinálnemu zdravie, optimálnu činnosť imunitného systému a komplexné vitalite telesných tkanív organizmu. Stará legenda hovorí, že v dávnych dobách mudrc Chyawan obnovil svoju mladosť a dobré zdravie konzumáciou ovocia Amalaki v kombinácii s ďalšími bylinami a potom sa dožil vysokého veku. Tak vznikol tento výnimočný bylinný elixír, ktorý bol pomenovaný Chyawanprash.

Zloženie: Zloženie v dennej odporúčanej dávke 3 lyžičky (15g): emblica officinalis, Terminalia bellirica, Terminalia chebula, andrographis paniculata, Elettaria cardamomum, tribulus terrestris, glycyrrhiza glabra, centella asiatica, asparagus racemosus, Withania somnifera, Vitis vinifera, Santalum album, curcuma zedoaria, Myristica fragrans, Cuminum cyminum, tinospora cordifolia, cinnamomum zeylanicum, cinnamomum verum, Syzygium aromaticum, ocimum sanctum, Inula helenium, Pueraria lobata, piper longum, cinnamomum camphora, Cymbopogon citratus, valeriana officinalis, ghee (prepustené maslo), med, palmový sirup

  • Emblica officinalis aktivuje imunitný systém, harmonizuje činnosť tráviacej sústavy
  • Terminalia bellirica pozitívne ovplyvňuje trávenie a črevnú peristaltiku, prispieva k normálnemu vyprázdňovaniu
  • Terminalia chebula optimalizuje funkcie žalúdočno-črevného traktu, prospieva komplexné imunite črevnej flóry
  • Andrographis paniculata priaznivo pôsobí na optimálnu činnosť pečene, pomáha celkovému prečistenie organizmu
  • Elettaria cardamomum harmonizuje činnosť kardiovaskulárneho systému
  • Tribulus terrestris má priaznivý vplyv na funkciu močových ciest
  • Glycyrrhiza glabra priaznivo pôsobí na respiračný systém a upokojenie dýchacích ciest
  • Centella asiatica povzbudzuje činnosť mozgových a poznávacích funkcií
  • Asparagus racemosus prispieva k psychickej relaxácii a duševnej rovnováhe
  • Withania somnifera posilňuje vitalitu organizmu, pôsobí ako antioxidant na omladzovanie telesných tkanív

Hmotnosť: 300 g bylinného džemu

Odporúčané dávkovanie: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžičku) 2-3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie: Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacie a revitalizačné terapia tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, topené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie je užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chuťou.

V systéme ájurvédského lekárstve je vlažné či prevarenej mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričné ​​výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenie, hnačky či nadúvanie. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Krajina pôvodu: India

Everest Ayurveda s.r.o. je česko-Slovensko-nepálska spoločnosť, ktorá v súlade s indickou tradíciou šíri hlbšie povedomie o ajurvédskej lekárstva, zdravom spôsobe života, užívanie himalájskych bylín a vnútorným rozmerom človeka. V Českej republike a na slovenské bola spoločnosť založená v roku 2004 v spolupráci s nepálskym ájurvédským lekárom Dr. Ka Dev Jha.

Predmetom výroby, dovozu a veľkoobchodnej činnosti spoločnosti sú tradičné Ajurvédske prípravky z Nepálu a Indie. Everest Ayurveda s.r.o. má svoje sídlo v Českej republike s centrálou v Prahe, firemné pobočkou na slovenskom so sídlom v Bratislave a výrobu bylinných prípravkov v Nepále so sídlom v Káthmandu.

Napísať recenziu

Everest Ayurveda Chyawanprash - Zdravie a imunita 300 g bylinného džemu

Everest Ayurveda Chyawanprash - Zdravie a imunita 300 g bylinného džemu

Doplnok stravy. Chyawanprash je nutričné bylinný džem, ktorý je v systéme ájurvédského lekárstve považovaný pre svoje revitalizačné účinky za "elixír života".

Produkty v rovnakej kategórii