Zdraví Global
Zdraví Global
Zdraví Global
Autentická paella

Alavis 5 komplexné kĺbová výživa pre psy a mačky 90 tbl.

Novinka

Výpredaj!

Alavis 5 komplexné kĺbová výživa pre psy a mačky 90 tbl. Zväčšiť
Alavis 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek.

23,32 € s DPH

-1,65 €

24,97 € s DPH

Alavis

Dostupnosť: Skladom

Vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek.
Obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavke bežne vyskytujú a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

Účinné látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ 5:

 • Glukosamín sulfát - hrá významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.
 • Chondroitín sulfát - je dôležitou súčasťou kĺbovej chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Podávanie chondroitínu vedie k spomaleniu deštruktívnych zmien chrupavky, mierni bolesti kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a mierni aj priebeh zápalu kĺbu.
 • MSM - látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.
 • Kyselina hyalurónová - nachádza sa predovšetkým v spojivových tkanivách, kde tvorí hlavnú súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny, tým lepšie sú viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochádza k ich lepšej výžive. Jej podávanie normalizuje vlastnosti kĺbovej synoviálnej tekutiny, pôsobí proti degenerácii chrupavky a obnovuje jej pôvodné vlastnosti.
 • Kolagén II. typu - je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS ™ 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné pre stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k poruchám hybnosti a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.
 • Vitamín C - je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylysinu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C okrem toho hrá nezabudnuteľnou úlohu pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatkom vitamínu C dochádza k menšej pevnosti kolagénových vlákien nielen v chrupavke, ale aj vo väzivách a šľachách. Vitamín C ďalej podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré hrajú významnú úlohu v imunite a svojim antioxidačným účinkom chráni bunky organizmu.

ALAVIS ™ 5 odporúčame podávať:

 • psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami (najmä staršie zvieratá či pri poúrazových stavoch),
 • šteňatám veľkých a obrích plemien počas vývoja,
 • športovým a pracovným psom všetkých vekových kategórií ako sú
  • služobné psy,
  • dostihoví psy,
  • záprahoví psy,
  • psi trénujúci agility, pulling, dog trekking, fly-ball, tanec so psom, atď.

Zloženie v 1 tablete:

 • 500 mg Glukosamín sulfát
 • 200 mg Chondroitín sulfát
 • 200 mg MSM (metylsulfonylmethan)
 • 60 mg Kolagén typu II (natívny, nebovinní)
 • 20 mg Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)

Prídavné látky: mikrokryštalická celulóza, sterean horečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid kremičitý

Dávkovanie: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do papule alebo s kúskom potravy, event. rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov. Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1 - 3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte. Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa tak zvýši.

Dávkovacia tabuľka:

Hmotnosť psa, mačky:Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denneUdržiavacia dávka (pokračovacie) denne
1 – 5 kg 1/2 – 1 tablety 1/4 – 1/2 tablety
5 – 10 kg 1 – 2 tablety 1/2 – 1 tableta
10 – 15 kg 2 – 3 tablety 1 – 1,5 tablety
15 – 25 kg 3 – 4 tablety 1,5 – 2 tablety
25 – 45 kg 4 – 5 tablet 2 – 2,5 tablety
45 a více kg 5 – 6 tablet 2,5 – 3 tablety

Balenie: 90 tabliet

Upozornenie: Veterinárny prípravok. Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky. Prípravok neobsahuje cukor.

Veterinárne prípravky ALAVIS ™ sú vyvinuté na podporu zdravia zvierat.

Veterinárne prípravky ALAVIS ™ sú v Českej republike v predaji už od roku 2003. Spĺňajú tie najnáročnejšie kritériá a pri ich výrobe je všetko smerované k dosiahnutiu tej najvyššej kvality a účinnosti.

Napísať recenziu

Alavis 5 komplexné kĺbová výživa pre psy a mačky 90 tbl.

Alavis 5 komplexné kĺbová výživa pre psy a mačky 90 tbl.

Alavis 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek.

Produkty v rovnakej kategórii